Yazılım

1 milyon yazılımcı başvurusu nasıl yapılır?

Cumhur Başkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef 1 milyon yazılımcı eğitimi ve istihdamıyla ilgili yaptığı açıklamalar büyük bir başvuru ve gennçlerde yeni fikir olusumları sağladı.

1 Milyon yazılımcı başvurusu ile ilgli nereden başvuru yapılacağı merak uyandırmıştı.Maliye ve hazine bakanı Sn.Berat Albayrak buna ilişkin açıklamalarda bulundu.Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘1 Milyon Yazılımcı Projesi’ne katılmak isteyenlerin gienç kardeşlerimizin internet üzerinden başvuru yapabileceklerini ve başvuruya istinaden  hızlı bir şekilde  eğitime başlanacağını belirterek, ‘Genç arkadaşlarımızın aldığı her eğitim ve başarı dereceleri, hazırladıkları öz geçmişlerine otomatik olarak işlenecek.’ dedi. Projede 13 kategoride, 46 bin 742 dakikadan oluşan 31 eğitim bulunmaktadır. İşte, BTK Akademi 1 Milyon Yazılımcı Projesi hakkında merak edilen tüm ayrıntıları netbilisin.net olarak paylaşıyoruz…

beratalbayrak - 1 milyon yazılımcı başvurusu nasıl yapılır?

Bu öz geçmişlerin tüm firmaların erişimine açık bir havuzda yer alacağını aktaran Berat Albayrak, ” Yazılımcı ihtiyacı duyan şirket ve firmalar buradan aradıkları kriterlere uygun adayları bulabilecek. Eğitim bitiren arkadaşlarımız bilgi güvenliği uzmanı, iş analisti, network uzmanı, proje yöneticisi, raporlama uzmanı, sızma testi uzmanı, siber güvenlik uzmanı, sistem analisti, sistem uzmanı, test uzmanı, veri analisti, veritabanı yöneticisi, web tasarım uzmanı, yardım masası uzmanı ve yazılım geliştirme uzmanı olarak iş bulabilecekler.” dedi.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN…

hab_b

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız